צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ארון כיבוי אש

 
חלק ממערך הציוד להתגוננות מול התפרצות שריפה ואש הינו ארון כיבוי אש. לארון זה יש כמה תפקידים, והוא יגיע מותאם לכל מבנה. הידיעה כי בזמן שמתלקחת אש בסביבתנו, נדע מיד לאתר את ציוד כיבוי האש ולהפעיל אותו באופן הקל והנוח ביותר, הינו מרכיב משמעותי בבנייה של מערך כיבוי אש טובה. ארון כיבוי אש יתאים למיקום, לכמות ולסוג הציוד שצריך להיות מאוחסן בו ולאופן ההפעלה, הוא יסייע בכך שכל סדר הפעולות בזמן אמת יתבצעו בצורה אפקטיבית וזריזה.
 

 

ייעודו של ארון כיבוי אש

 
 
 
לארון כיבוי אש יש כמה שימושים והוא מספק מענה לכמה צרכים חשובים ביותר. מטרת הציוד היא לעזור במקרים של שריפות ודליקות במצבי חירום, עליו להיות בנוי בהתאם לכל סטנדרט שנקבע על ידי מכון התקנים. שימושו העיקרי של ארון כיבוי אש הוא אחסנה יעילה של כל הציוד והגנה עליו מפני מגע מים, קשרים והסתבכות של הצינורות של כיבוי אש, בלאי של ציוד בגין קרני השמש וכולי.

באזור ציבורי הארון יגן על הציוד מפני כל מי שמחפש לגנוב או לגרום נזק לסביבה. בנוסף, הארון גם מספק מקור אחסון יעיל - מתלה לצינורות הכיבוי, מיקום נח ונשלף למטף וליתר הציוד.מטרה נוספת של הארון היא לסמן את הציוד שמיועד לכיבוי האש באופן ברור ברגע של סכנה - גם אם פורצת בהלה ובלבול בין האנשים, מיד ניתן יהיה לאתר אותו. הארון עצמו מוגן מפני אש, כך שגם אם הכל מסביב בוער, הוא יישאר כשיר ונגיש לשימוש.
 

 

כיצד בנוי ארון כיבוי אש

 
הארון עשוי מפח איכותי וחזק, שעמיד מפני אש וחלודה. הוא לא שוקל הרבה ותופס שטח מצומצם במקום שבו הוא מותקן כדי לספק יכולת שליפה מהירה. צורת הבנייה שלו מותאמת גם לה הה גנה וגם לזמינות הציוצת ד, היא מאפשרת ארגון פנימי לסידור של כל הציוד כדי שתתאפשר גישה קלה לכל אובייקט. כשהוא מותקן באזור שהוא חיצוני למבנה, הוא יהיה מוגן מנזקי מזג האוויר ומוצנע עד כמה שניתן, כדי למנוע בו חבלה, כל זה מבלי לפגוע בזמינות של הציוד שנמצא בו. עמידה בתקנים וכללי החוק הינו תנאי הכרחי בזמן הקמתו, על מנת שיעמוד בכל יעדיו ויישמר לאורך זמן.
 

 

מהי תכולת ארון כיבוי אש?

 
צורת הארון וסידור חכם של התכולה שלו יספק פעולה קלה של הוצאה של כל הציוד ברגעי חירום. כאן בפועל תימדד האפקטיביות של הארון בזמן שמזהים סכנת דליקה או שריפה, או בגין התרעה שתתקבל ממערכת גילוי אש ועשן. תכולת הארון תיקבע בדרך כלל בהתאם לצרכים של אותו מקום ולפי כל ההנחיות של חברת כיבוי האש הארצית ובהתאם לכל התקנים. הארון יכיל זרנוקי כיבוי אש שמלופפים על גלגל, מטף אחד או יותר, שמיכות חניקת אש וכדומה.
 

 

איך בוחרים ארון אש מתאים?

 
חשוב להבין שבחירת סוג ומידות של ארון כיבוי אש ישתנה לפי הדרישות בשטח ובהתאם למרכיבי עמדת הכיבוי. כך לדוגמא, יכול להיות שכל הנדרש יהיה ארון קטן לאחסון שבו יש רק מטף אחד כשבמקום אחר יהיה צורך בארון הרבה יותר גדול לאחסון שמכיל מספר מטפים. בנוסף, ייתכן שנדרש לארון מסוים גלגל כיבוי אש לבד ולעיתים יתלווה לארון עוד ציוד שיהיה כרוך לעיתים בהוספה של מדף בארון עצמו. יחד עם זאת, חומר הגלם של הארון ייקבע לפי המיקום שלו והתנאים הסובבים אותו.
 

 

תקינות ארון כיבוי אש היא המפתח להצלת חיי אדם

 
דבר ראשון יש לוודא שהארון עשוי מחומר גלם עמיד ביותר, שיהיה צבוע בצבע בולט לעין ושיותקן במקום שיהיה קל להגיע ולחבר אליו זרנוק כיבוי אש. שנית, הוא חייב להכיל אביזרים שונים שבאמצעותן ניתן יהיה לכבות את השריפה, ואם אפשר אז גם ערכת עזרה ראשונה. יש לבצע ביקורת תקופתית ולוודא שאכן ניתן להשתמש כראוי בכל הפריטים שאחסנתם בתוכו. צוות המומחים של כורש גיבוי אש ישמח לענות לכם על כל שאלה, וכן להתקין ולתחזק עבורכם ארונות כיבוי אש, שעומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר. לקבלת מידע נוסף פנו אלינו עוד היום!