חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברז כיבוי אש

ברז כיבוי אתם בוודאי נתקלים הרבה בברזי כיבוי אש, ויש לכך סיבה. ברזי כיבוי אש אמורים להימצא בכל מקום ציבורי, בשביל שבשעת שריפה למכבי האש תהיה גישה מהירה לברז, ליד כל מקום בו יש סכנה. רצוי שיהיה קיים ברז כיבוי אש גם בבניינים, מרכזי קניות וגינות כדי להיות מוכנים, זהירות מונעת אסון. קורש גילוי אש מספקת ברזי כיבוי אש לעסקים וגם לאנשים פרטיים. צרו קשר לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר מותאמת.

ברז כיבוי
חשוב לדעת

ברז כיבוי אש נחשב לאמצעי חשוב מאוד בכל הנוגע להתגוננות משריפות. מקור המים של הברז מסופק על ידי הרשות המקומית. ניתן למצוא כיום ברזי כיבוי אש אשר מצויים ברחוב ומוכרים גם בשם: הידרנטים.

הברזים רלוונטיים לצורך שימוש בכל זמן חירום. אותם ברזי כיבוי אש יוצאים מהאדמה או שהם מחוברים למבנה. המטרה שלהם היא לסייע למכבי האש לקבל את המים שהם צריכים בכל פעם שפורצת שריפה כלשהי באזור שעליהם לכבות.

כיצד פועל ברז כיבוי אש?

ברז כיבוי אש מספק מקור מים כאשר פורצת שריפה לשירותי כיבוי. אם פורצת שריפה, שירותי הכיבוי שמגיעים למקום, יכולים להתחבר לקו המים על ידי שימוש בצינור אחד או אפילו שני צינורות לצורך כיבוי השריפה בצורה יעילה ויותר. על אף שברזי כיבוי אש הממוקמים ברחובות קטנים באופן יחסי, הם מפיקים זרם מים בלחץ גבוה ואפשר להתחבר אליהם בצורה קלה ונוחה. ברזי כיבוי אש מסומנים בצבע אדום במיקומים גלויים לעין והגישה אליהם נוחה מאוד.

חשוב לדעת

ישנם ברזי כיבוי אש שמותקנים בראש של הברז סוגר ומטרתו היא לגרום לכך שהשימוש במים יהיה מבוקר וכן, בכדי למנוע נזקים, סיכונים, חבלות ועוד. רוב הברזים אינם כוללים את הסוגר המדובר כדי שהחיבור אליהם יתבצע בצורה המהירה ביותר.

לוחמי האש שמגיעים למקום השריפה יקבלו את המפתח לפתיחת ברז כיבוי האש. עליהם לפתוח את הברז עם ציוד מגן כגון: מגן פנים, כפפות וקסדה וזאת בשל העובדה שלחץ המים חזק והוא יכול לגרום לפציעות.

ברז כיבוי אש

פרמטרים המשפיעים על יעילות ברז כיבוי אש

איכות
ברז כיבוי אש חייב לעמוד בתווי התקן הנדרשים, ולהיות מיוצר מחומרי גלם עמידים

מיקום
ברז כיבוי אש מוצב בדרך כלל ברחובות סואנים, ומחייב התאמה לאופי השימוש. בנוסף, יש להימנע מחסימה של הברז או מחנייה של רכבים אשר יכולים להקשות על השימוש בו.

שסתום
זהו רכיב מרכזי בכל ברז כיבוי אש. השימוש בברז נעשה באמצעות חיבור צינור ופתיחה של השסתום לצורך אספקת זרם מים עז. הלחץ הנדרש הוא בסביבות 350 פסקל, בכפוף לגודל ומרחק מקור המים ממוקד השריפה

הוראות שימוש בברזי כיבוי אש

את הצינור של הכבאית יש לחבר אל הברז על פי הוראות מדויקות. רק לאחר החיבור ניתן להשתמש במשאבה של הכבאית לצורך הגברת לחץ המים, או לחילופין למטרת פיצול לחץ המים למספר זרמים שונים. בכל מקרה, ההמלצה העיקרית היא להימנע מפתיחה או סגירה של ברז כיבוי אש במהירות רבה מדי. פעולה כזו נחשבת מסוכנת, ועלולה לפגוע בצנרת הסמוכה.
ברז כיבוי אש הוא מוצר ייחודי ובולט בתחום של בטיחות באש.
אנחנו בחברת קורש גילוי אש מספקים מוצרים מן הסוג הזה עבור עיריות מקומיות ולקוחות בכל רחבי הארץ.

התקנים של שירותי הכבאות וכן כלל ההנחיות הנוגעות לבטיחות בשעת שריפה מגדירים את האופן שבו יש להשתמש בברזי כיבוי אש וכן היכן יש למקם אותם מכיוון שברז כיבוי מהווה דבר חשוב ויעיל שיכול להציל חיים במקרה של שריפה, גם אם תושבי העיר מתנגדים להקמתו של ברז כיבוי כזה או אחר במיקום כלשהו, בלתי אפשרי לבטל את המיקום שכן, המיקום יקבע בהתאם לרמת הסיכון שיש בכל אזור.

ישנם מקומות שבהם המרחק בין המיקום של שני ברזים יהיה גדול וישנם מקומות שבהם המרחק בין שני ברזים יהיה קטן. כך לדוגמא: בסמוך למפעלים, אזורי תעשייה, במקום שבו יש לא מעט בניינים ועוד, לרוב יהיו ממוקמים כמה ברזי אש במרחק קצר זה מזה וזאת בשל העובדה שמדובר על מקומות שבהם יש סיכוי גבוה יותר שתפרוץ שריפה. בכדי שתהיה אפשרות לכבות את השריפה בצורה יעילה, יש צורך לבצע למקם ברזים במיקומים הרלוונטיים.

שימוש בברז כיבוי אש מחייב מעורבות של בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. לכן השאלה המתבקשת היא למה בכלל אנשים פרטיים צריכים להכיר את המאפיינים או התכונות של ברז שריפה, או כיצד יש לפעול על מנת לבחור אותו.

בהקשר הזה, הטיפ הכי חשוב עבור בחירה מושכלת של הידרנט כיבוי אש הוא לערב יועצי בטיחות עם התמחות רלוונטית.
למרות שאסור להשתמש בצינור כיבוי אש לצרכים אישיים, יש כמה פרמטרים שאותם כולנו צריכים להכיר כדי לוודא שהוא יוכל למלא את תפקידו בשעת חירום:

  • א. חיבורים, גובה ולחץ – המפרט של ברז כיבוי אש עוזר לנו להבין מה אפשר לעשות איתו ולאיזה פעולות כיבוי הוא מתאים. ככל שרמת הסיכון בשטח גבוהה יותר, כך נרצה למשל ברז כיבוי עם יותר חיבורים ובלחץ גבוה.
  • ב. עיצוב ונראות – לא מומלץ להתפשר על נראות של הידרנט כיבוי אש וגם אין סיבה אמיתית לעשות את זה. כיום ניתן לשלב בקלות כל סוג של ברז כיבוי אש גם במרחב הציבורי, בלי שזה יגרום לחריגה מתוך מסגרת התקציב.
  • ג. דרישות וקריטריונים – דרישות החוק וקריטריונים הנקבעים על ידי רשות הכבאות וההצלה יכולים לסייע לנו בבחירת ברז כיבוי אש. בשביל לוודא התאמה של הברז לשעת חירום, בודקים מראש מה קובע החוק.
    לסיכום, ברז כיבוי אש מציל חיים וחובה לבחור אותו נכון. אז גם אם יש לך ברז כיבוי אש ליד הבית, זה לא חוקי וממש לא כדאי להתחבר אליו על מנת לשטוף את החניה או את האוטו.

משתמשים בברז כיבוי אש בכל מקרה שבו רשות הכיבוי וההצלה צריכה להתחבר אל מערכת המים המרכזית. החיבור אל מערכת המים מתבצע דרך ברז כיבוי האש, שמשמש להשלמת הציוד שאיתו כוחות הכיבוי מגיעים.
במילים אחרות, הידרנט כיבוי אש הוא חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של כל כבאית ולכן אסור גם להשתמש בצינור כיבוי אש לצרכים אישיים: הוא חייב להיות זמין, נגיש, מאובטח ומוכן לעבודה.

לייעוצים בכל הקשור לברז כיבוי אש השאירו פרטים או חייגו:
03-5588233

תפריט נגישות