חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלאי גז

גלאי גז נועד לזהות ריכוז של חומר דליק מסוג גז טבעי או גפ"מ. הגלאי פועל כאשר ריכוז הגז מגיע לרמה מוגדרת מראש. אפשר ואף רצוי להתאים את פעילות הגלאי לאופי העסק וסוג העבודה המתבצעת בתוך המפעל, המחסן, האולם או הבניין. בצורה כזו יכול כל לקוח לעמוד בדרישות בטיחות האש, ולהבטיח סביבה אופטימאלית עבור העובדים. החוק מחייב להתקין גלאי גז במגוון רחב של תעשיות כמו כרייה, נפט, גז, ייצור, מפעלים, מחסנים, חקלאות ומעבדות מחקר. הגלאים מחוברים ללוח אזעקה וכאשר ריכוז הגז עובר את הרמה שהוגדרה מראש, המערכת שולחת התראה.

קורש גילוי אש
תפקידו של גלאי גז הוא למנוע שורה ארוכה של נזקים הנובעים מדליפות:
1
נפיצות
2
שריפה
3
חנק

מהם הסיכונים הקיימים בחשיפה לגז?

  • סכנת שאיפה – אחת הסיבות העיקריות שהתקנת גלאי גז חשובה היא כדי למנוע את סכנת השאיפה. ישנם גזים תעשייתיים רבים אשר משמשים לתהליכי ייצור, לצד גזים שהם תוצר לוואי שכיח לתגובות כימיות. שאיפה שלהם עשויה להיות מסוכנת ולגרום לנזק לגוף ואפילו לסכנת חיים.

  • נפיצות ושריפה – ישנם גזים שמשמשים לתהליכי ייצור ונחשבים למאוד דליקים, לכן יכולים להוות סיכון ולגרום לשריפות ואפילו לפיצוצים במקרים מסוימים. גלאים מתקדמים יכולים לזהות את הסכנה, כבר בשלבים ראשונים, ולספק התראה מוקדמת לעובדים כדי שיוכלו לפעול בנידון.

  • סכנת חנק – סכנת חנק קיימת כאשר רמות החמצן נמוכות במקרים של שריפה בחלל סגור, או במקרים בהם קיימת נוכחות של גז כמו חנקן למשל, אשר מפחית את כמות החמצן בחלל. עובדים שנחשפים לכך יכולים לאבד את ההכרה ובמקרים קיצוניים התוצאה אף יכולה להיות קטלנית.

החשיבות של גלאי גז לסביבות עבודה שונות

מיד עם הפעלת ההתראה מומלץ לסגור את ברזי הגז, ולא להפעיל שום מכשיר חשמל. חובה להזעיק בדחיפות טכנאי גז או את נציג של ספק הגז, על מנת לבצע בדיקה היקפית, ולמנוע את הישנות המקרים. הגלאי הוא מוצר חיוני שיכול לגלות נזילות של כל סוגי הגזים:

פרופן
בוטן
גז CO2
S2H
CO

בנוסף, את הציוד שאנו מספקים ניתן לחבר אל מערכות ברזי גז חשמליים או מכאניים, הנותנות אינדיקציה מלאה על הימצאות הדליפה. הגלאי עובד על מתח של V220, הוא בעל עמידות גבוהה של עד 95% לחות, והוא מצויד בחיישן טכנולוגי מתקדם.

סוגים שונים של גלאי גז

לא כל גלאי פועל באותו אופן או מתאים לאותו סוג של גז. אפשר למשל לראות את ההבדל בין גלאי גז בישול שמומלץ בעיקר לדירות ובתים פרטיים, לבין גלאי גז גפ"מ המשולב בבתי עסק, חניונים וכדומה. מעבר לכך, יש דגמים של גלאי גז נייד לשטח ודגמים מתקדמים יותר של גלאי מימן למעבדות או בתי חולים. בשביל לבחור נכון גלאי דליפת גז, צריך להשוות בין הפתרונות לפי המפרט המלא המתואר על ידי היצרן.

גלאים כוללים חיישנים מתקדמים מבחינה טכנולוגית אשר יכולים לזהות נזילות של כל סוגי הגזים, לרבות בוטן, פרופן, CO2, CO ו- S2H ומיד לאחר מתן ההתראה, מאפשרים לסגור את כל ברזי הגז באופן מידי ולהזמין טכנאי אשר יגיע לבצע בדיקה היקפית, לטפל בבעיה נקודתית ולמנוע ממנה להישנות. בנוסף ניתן לחבר את הציוד למערכות של ברזי גז חשמליים או מכניים ובכך לאתר בקלות את מקום הדליפה.

התקנה של גלאי גז

גלאי גז שונה מגלאי עשן בכך שהוא דורש התקנה מקצועית. רק התקנה על ידי טכנאי גז מוסמך ומורשה תאפשר לדוגמא להכניס לתוקף את האחריות, מה גם שהיא חיונית על מנת להבטיח מיקום נכון של הגלאי ופעולה אפקטיבית שלו גם בשגרה וגם בחירום. עם זאת, לא צריך להזמין שירותי התקנה נפרדים. אם רוצים לחסוך בהוצאות ועדיין ליהנות מהיתרונות של גלאי גז בבית או בעסק, אפשר לתאם התקנה מקצועית.

התקנה של גלאי גז

השימוש במתקני גז נפוץ בקרב התעשייה הפרטית, הצבאית, החקלאית והמוסדית. מתקני גז חוסכים בעלויות אנרגיה ונחשבים גם לפיתרון יעיל מבחינה אקולוגית וסביבתית. יחד עם זאת, יש להביא בחשבון את הסיכונים הנשקפים כתוצאה משימוש במתקני גז. דליקות או שריפות לא מבוקרות בקרבת מתקני גז יכולות לגרום נזקים בלתי הפיכים לציוד ולחיי אדם.
יתרונות השימוש במתקני גז:

  • אפקטיביות
  • התרעה על מוקדי שריפה
  • העברת הודעה לרשויות הכיבוי וגורמי ההצלה
  • התאמה לכל מתקני הגז
  • הגנה על סביבת העבודה
  • התאמה למתקנים בתוך חלל פנימי או חיצוני

תפריט נגישות