חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלאי עשן

בעבר, הודות לחוק ולתקנות הבטיחות בעבר, גלאי העשן היו חלק בלתי נפרד ממבנים ציבוריים וגם כיום אנו עדים למודעות הולכת וגוברת לסכנות האש וליכולת להתמגן מפניה. כתוצאה גובר בימינו הביקוש להתקנת גלאים גם במשרדים ובתים פרטיים. כיום קיימים סוגים שונים של גלאי עשן, ואתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים שלנו, לבקש את חוות דעתם המקצועית ולהבין כיצד התקנת גלאי עשן יכולה לעזור לכם בעת הצורך.

גלאי אש

גילוי אש בזמן אמת עם גלאי עשן

כאשר פורצת שריפה צריכים לפעול בזריזות. כל דקה נחשבת, ועשויה להיות זו שתכריע בין חיים למוות. לכן, חשוב מאוד להתקין בכל גלאי עשן במקומות הנדרשים. גלאי אש יוכל להסב את תשומת לבכם בשעת חירום. בזכותו תוכלו לטפל בשריפה כשהיא עוד קטנה וניתן להשתלט עליה, ו/או להתפנות מהמבנה ולהזעיק את שירותי הכיבוי וההצלה.גלאי עשן הוא למעשה רכיב קטן אשר מקובע לתקרת החדר, בעל יכולת לזהות באופן מהיר היווצרות של עשן בחדר. מאחר והעשן מטבעו עולה כלפי מעלה, כבר עם היווצרות הלהבות הראשוניות, גלאי העשן יזהה את הסכנה ויתריע בעוצמה שתאפשר מהירות תגובה, כיבוי של האש ופינוי מהיר של השוהים במבנה.

מבחינת גלאי עשן מחיר מושפע מהדגם ומאופן הפעולה. גלאי עשן ביתי עולה כמה עשרות שקלים בלבד, בעוד גלאי עשן עצמאי לעסק יהיה יקר יותר. בכל מקרה, גלאי עשן מומלץ בוחרים רק לאחר התייעצות, מזל שההתייעצות איתנו היא חינם!

השאלה שחוזרת על עצמה לעיתים קרובות היא גלאי עשן מצפצף ללא סיבה. הגלאי מצפצף כי הוא מזהה את העשן – אבל לא תמיד העשן הוא תוצאה של שריפה. בחלק מהמקרים, עלול להופיע עשן בגלל טיגון, אפייה וכן הלאה. מבחינת שמירה על כללי הבטיחות, הפתרון הוא בכל מקרה להיות ערניים להתרעות. במערכות מסוימות גם עשן של סיגריה יכול להפעיל את גלאי העשן. סיבה נוספת יכולה להיות תקלה, ובמידה והגלאי מצפצף לעיתים קרובות ללא סיבה אז כדאי לעשות בדיקה תקופתית.

מתי גלאי עשן מצפצף ?

הגלאי מצפצף כאשר הוא מזהה את הסכנה. עם זאת, יש הבדל בין כמה סוגים שונים של גלאים וכל אחד מהם מזהה אחרת את האש או העשן. הנה למשל כמה אמצעי זיהוי שמאפשרים לגלאי לצפצף כדי לתת התרעה:

 

  • גלאי יוניזציה וגלאי אופטי שמזהים עשן בלבד
  • גלאי קרן שמשגר וקולט קרן לייזר
  • גלאי יניקה שיונק את האוויר באמצעות מפוח
  • גלאי חום שמזהה עלייה בטמפרטורות
  • גלאי להבה שרגיש לפליטת הלהבות
  • לחצן או מושכן שפועל בתור גלאי ידניֿ
גלאי עשן מצפצף

במילים אחרות, גלאי עשן ייחודי בכך שהוא מתמקד בעשן. אז אם הגלאי מצפצף, זה כנראה אומר שיש המון עשן במקום מסוים בבית.

התקנת גלאי עשן

גלאי עשן הוא פתרון אסתטי, כאשר הרכיב המותקן הוא קטן, מקובע אל תקרת החלל ואינו בולט אל העין. ההתקה היא מהירה ופשוטה ואינה מצריכה חדירה אל עומק התשתית ופגיעה בקונסטרוקציה הקיימת. גלאי העשן פועל באמצעות זיהוי של טמפרטורה חריגה ורכיבי עשן, ומתוכנת להתראה עוצמתית במיוחד, אשר תספק מענה גם במקרה של שינה עמוקה, ותגיע גם לאזני השוהים בחללים מרוחקים יותר. הגלאי ניתן לשליטה ולתפעול, ולכיבוי מהיר לאחר גילוי השריפה.

עם גלאי עשן לא נוטלים סיכונים מיותרים

גלאי קולט את העשן ברגע שהשריפה מתחילה ומפעיל אזעקה בקולי קולות, כדי שתשמע בכל המבנה. בזכותו כולם ישמעו וידעו שעליהם להתפנות בהקדם האפשרי למקום בטוח. האזעקה מעירה גם את מי שישן, וגם את מי שנמצא בחלק מרוחק יחסית במבנה, וכך היא מאפשרת להתפנות בזריזות מהמבנה הבוער. המומחים שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם, ולספק לכם שירות מקצועי ואיכותי וגלאי עשן מצוינים, שעומדים בתקנים המחמירים ביותר. כמו כן, נשמח לספק לכם שירותי אחזקה שבאמצעותם תוכלו לוודא שהמכשירים אכן תקינים, ויוכלו לשמש אתכם בשעת חירום.

תפריט נגישות