חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גלגלון כיבוי אש

בכל מקום שהוא עשויים להתפתח תנאים שמקדמים שריפה. בין אם מדובר בגורם האנושי או בפגע טבעי, כאשר מתלקחת שריפה, הדבר עשוי לגבות את חייהם של בני אדם ולגרום לנזק כבד ובלתי הפיך לרכוש. על מנת שניתן יהיה למזער את הסיכון ולפעול במהירות עד להגעת מכבי האש למתחם, קיים ההכרח להתקין גלגלון כיבוי אש במקומות מסויימים וזאת על פי חוק.

גלגלון כיבוי אש

גלגלון כיבוי אש – מה אומר החוק?

 

תקנות שירותי הכבאות תשל"ב (1972) קובעות כי חלה החובה להתקין גלגלון כיבוי אש במקומות הבאים: עסקים, בתי מלאכה ומחסנים, בתי ספר ומוסדות לימוד אחרים, תיאטראות, בתי קולנוע, אולמות ספורט, מלונות, בתי תפילה ובתי מגורים בגובה של 4 קומות ומעלה.

הדרישה להתקנת גלגלון כיבוי אש היא למעשה חלק הכרחי מהליכי הוצאת רישיון עסק, כשלעיתים רבות הדבר נדרש גם על ידי חברות הביטוח, כתנאי לתקפותן של פוליסות ביטוח מבנה שונות. מטרתו של הגלגלון היא להוות מקור מים זמין ובלחץ גבוה, שיאפשר ביצוע טיפול ראשוני שאינו מקצועי ברגע שפורצת שריפה ועד לבוא כוחות הכיבוי למקום, ועליו להיות מחובר לצינור המים הראשי של המבנה או לחלופין, למאגר מים פרטי, אם קיים כזה.

גלגלון כיבוי אש תקני אמור להיות מורכב ממספר אלמנטים:

צינור

דרכו עוברים המים, באורך של 25 עד 30 מטרים ובקוטר של 3/4 עד 1 אינץ'.
החומר ממנו עשוי הצינור חייב להיות עשוי מ-PVC או מגומי.

מזנק

ממוקם בקצה הצינור כאשר משיכתו לאחור גורמת להתזת המים.


לחץ המים חייב להיות לפחות 12 בר.

תוף

אלמנט מפלדה שמגן על הצינור ומאפשר "גלגול" נוח שלו במצב לא פעיל ושליפה מהירה בעת הצורך. התוף חייב להיות עשוי מפלדה צבועה באדום.

התקנת גלגלון כיבוי אש – למען בטיחותכם

התקנה של גלגלון כיבוי אש חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מתחום בטיחות האש מהסיבה הפשוטה שרק התקנה מקצועית תאפשר להשתמש בו ביעילות ברגע האמת ותמנע לחץ מיותר. ניתן יהיה לשלוף את הגלגלון בקלות ובמהירות ולנצלו בצורה אופטימאלית.

כל עסק חייב להוציא רישיון עסק. לשם כך עליו להצטייד, בין השאר, באמצעים שונים לגילוי ולכיבוי אש. גלגלון אש הוא אחד מהם. הוא זה שעשוי להבטיח את בטיחותם של הלקוחות והעובדים בשעת חירום, וכמובן גם למנוע נזק לציוד ולרכוש. הוא למעשה מאפשר להשתלט על השריפה ולהתיז עליה מים בעוצמה, על מנת למנוע את התפשטות הלהבות.

חשיבות התחזוקה של גלגלון כיבוי אש

מאחר וברוב הזמן גלגלון כיבוי אש אינו עובר שימוש ולעיתים אף חשוף למפגעים חיצוניים שפוגעים בו, חשוב מאוד לבצע תחזוקה שוטפת שלו אחת לשנה ולוודא את תקינותו. הדבר הכרחי גם בגלגלון כיבוי אש חדש שעדיין לא נעשה בו שימוש, מאחר ולא ניתן לדעת עד לרגע האמת בוודאות האם לחץ המים אכן חזק מספיק ומאפשר למשתמש להגיע עם הזרם אל האש שפרצה.

זקוקים לגלגלון כיבוי אש במתחם שלכם ולא יודעים למי לפנות? חברת קורש גילוי אש תשמח לעזור לכם, עם שירותי אספקה, התקנה ותחזוקה של ציוד כיבוי אש מכל הסוגים, אשר עומד בכל תקני החוק. מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

למידע נוסף והזמנת ארון כיבוי אש השאירו פרטים או חייגו:
03-5588233

אולי יעניין אתכם גם:

ציוד כיבוי אש
ציוד כיבוי אש
ברז כיבוי אש
ברז כיבוי אש
צינור כיבוי אש
צינור כיבוי אש

תפריט נגישות