צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מאפיינים והבדלים בין מערכות גילוי אש

 
סכנת אש היא דבר שאסור לנו להקל בו ראש, וחשוב לתכנן נכון בכל מרחב ומבנה בעולם שבו אנו חיים, אין הרבה סכנות משמעותיות ומהותיות יותר לחיי היום יום של כל אחד ואחד מאתנו מאשר סכנת האש.
אש היא סכנה מוחשית ואמתית בסביבת החיים של כל אחד מאתנו, כאשר אנחנו מתבססים על מערכות חשמליות שיכולות לגרום להתלקחות, וכאשר מרכיבים ומכשירים רבים במטבח שלנו ובבית העסק שלנו בהחלט יכולים להוביל להתלקחות ולסכנת חיים מהותית בעקבותיה.
לכן, אנחנו צריכים להיערך לסכנה הזאת בצורה הנכונה והיעילה ביותר, והמרכיב המשמעותי ביותר של ההיערכות הזאת הוא מערכות של גילוי אש – מערכות שתפקידן לזהות בשלב מוקדם את ההתלקחות, להתריע על כך בצורה בולטת ואף להפעיל מערכות של כיבוי אש בעת הצורך. כעת, נכיר את המערכות השונות בשוק ואת ההבדלים ביניהן.
 

מערכות שונות של גילוי עשן ואש, ההבדלים ביניהן והמאפיינים של כל אחת מהן

 
מערכות גילוי אש מזמינים אצל קורש
 
• גלאי עשן – הסוג המוכר ביותר של מערכות גילוי אש הוא גלאי העשן. גלאים אלה מבוססים על רעיון פשוט למדי – הם מותקנים בתקרת החדר וכאשר הם מזהים עשן הם נדלקים באופן אוטומטי ומדליקים את האזעקה ו/או את מערכות הכיבוי האוטומטיות. מערכות אלה מגיעות ברמות שונות של רגישות, והן מגלות אש בוודאות גבוהה למדי – לעתים אף ברגישות גבוהה מדי, שכן לא כדאי לעשן בקרבתן. כמובן שיש גם יותר מסוג אחד של גלאים, ומשום שמדובר בפתרון גילוי האש הנפוץ והאיכותי ביותר – האפשרויות הן מגוונות בהתאם ברמת הרגישות שלהן וההתאמה שלהן לצרכים של כל לקוח.

• גלאי חום – לאחר גלאי העשן, גלאי חום מהווים פתרון נפוץ למדי גם כן בכל הנוגע לגילוי אש אפקטיבי. גלאי חום מבוססים על זיהוי טמפרטורה, וכאשר הם מזהים כי הטמפרטורה במרחב בו הן נמצאות עולה בצורה משמעותית – הן נדלקות ומזהות את המצב הזה ביעילות רבה. מערכות אלה הן מומלצות עבור מרחבים גדולים למדי, בהם עשן יכול אולי לחמוק מהגלאים – אבל החום בחדר עולה והמערכת מזהה זאת בצורה יעילה.

• גלאים אופטיים – הגלאים האופטיים הן גלאים המבוססים גם כן על גילוי עשן, אם כי עקרון העבודה הוא אחר – ישנה קרן אופטית החוצה בגובה מסוים את החדר או המרחב, וכאשר הקרן הזאת מזהה הפרעה, שיכולה להיות בפועל אך ורק עשן, היא מזהה זאת כאשר ומדליקה את האזעקה ומערכות הכיבוי.
 

מהי המערכת שמתאימה לכם?

 
ישנן אפשרויות רבות של מערכות גילוי אש, ותהא המערכת שבה תבחרו באשר תהיה – אתם צריכים לבחור אותה בצורה הנכונה ביותר ולהתקין אותה בצורה החכמה והמקיפה ביותר בבית או בבית העסק שלכם. לשם כך, השירות של קורש גילוי אש נמצא לשירותכם עם המיומנות והניסיון העשירים ביותר בכל מה שנוגע למערכות לגילוי ולכיבוי אש.