חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך למנוע שריפה בבית?

ניתן למנוע שריפה בבית במידה ושומרים על כללי בטיחות באש. רוב השריפות בבתים ובדירות מגורים נגרמות כתוצאה מתקלה בחיווט החשמל, או לחילופין משימוש לא זהיר במכשירי חשמל לבנים.

אלו ההמלצות העיקריות שיכולות גם למנוע שריפות וגם להציל חיים:

  • סימני אזהרה – יש שורה ארוכה של סימני אזהרה המהווים אינדיקציה לכך שעומדת לפרוץ שריפה. את סימני האזהרה הללו רצוי לזהות ולטפל בהם יחד עם איש מקצוע. דקירה או עקצוץ קל בזמן מגע במכשיר חשמלי, שינוי בצבע של שקע חשמלי, ניצוצות או ריחות לא נעימים ממכשיר חשמלי וגם תאורה מהבהבת לסירוגין הם רק חלק מהסימנים הללו.
  • זהירות ובטיחות – רצוי להקפיד על בדיקה ויזואלית שגרתית של מכשירי החשמל בבית. חשוב להסביר גם לילדים על שמירת מרחק ממכשירי חשמל ועל מתן הרתעה בכל מקרה של הופעת סימני אזהרה בולטים.
  • תו תקן – מומלץ לתת עדיפות לרכישה של מכשירי חשמל העומדים בתווי התקן הנדרשים. אפשר לבדוק כבר במהלך הקנייה האם למכשיר יש תו תקן של מכון התקנים הישראלי. מעבר לכך, אין להשאיר מכשירי חשמל דולקים ללא השגחה ובעיקר לא בתוך חדרים סגורים.

שיפור מערך ההרתעה בתוך הבית

לפעמים מגלים את השריפה מאוחר מדי וכל הניסיונות למנוע התפשטות לא עוזרים. במצב אלו ניתן להשתמש במערכות כיבוי וגילוי אש. אלו מערכות מתקדמות המיועדות לתת התרעה מוקדמת בדבר שריפה. היום ניתן להתקין את המערכות הללו בתוך הבית ולשפר את רמת הבטיחות בצורה ניכרת.

נציגי חברת קורש גילוי אש ישמחו להעניק לכם ליווי מלא במהלך בחירת מערכות גילוי אש ועשן. אנו מנוסים בהתנהלות מול לקוחות במגזר הפרטי ומציעים מחירים נמוכים בעיקר עבור בעלי בתים ודירות.

תפריט נגישות