חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך מתמודדים עם שריפה לפני הגעת מכבי האש?

חיוג מהיר למספר 102 כדי להזעיק את כוחות הכיבוי וההצלה הוא רק השלב הראשון כאשר רוצים להתמודד עם שריפה. מאותו רגע והלאה, מאוד חשוב לאמץ את כללי הזהירות: לחפש בזהירות נקודות יציאה, לכסות את אברי הנשימה במטלית לחה ולנתק מייד את אספקת החשמל מהלוח הראשי. אז מה עושים בכל שלב ואיך מונעים מראש את הסיכון? הנה המדריך המלא

שריפה היא למרבה הצער אירוע מסוכן וחמור שעלול להתרחש בכל רגע נתון ובכל מקום שבו אנו נמצאים. במקרה של התלקחות, דליקה או אפילו חשש קל להתפשטות שריפה, עלינו מייד לעצור הכל ולחייג למספר 102 כדי להזעיק את כוחות הכיבוי וההצלה. עם זאת, יש להיערך לעוד כמה דקות ארוכות מהרגע שבו יוצרים את הקשר הטלפוני ועד שמכבי האש מגיעים.

במידה ואין במקום ציוד כיבוי וגילוי אש, אנחנו צריכים לבצע את סדר הפעולות הנכון בצורה זהירה. ראשית, מחפשים נקודות יציאה ונוגעים במטלית בידית של הדלת כדי לבדוק אם היא חמה. שנית, מכסים את אברי הנשימה במטלית לחה והולכים בצורה שפופה או זוחלים מתחת לעשן כדי לחפש נקודת יציאה מהמבנה. במקביל, מנתקים מיידית את אספקת החשמל מהלוח הראשי.

כיצד ציוד מתאים יכול להציל רכוש וחיים?

האמת היא שלא חייבים להגיע לרגעי האסון והלחץ על מנת להבין את החשיבות של ציוד מתאים. כל אחד ואחת מאיתנו חייבים לדאוג שבכל רגע נתון יהיו סביבנו מטפים, גלאי עשן וכדומה. באמצעות הציוד הזה אנחנו לא רק יכולים לעכב את התפשטות השריפה עד להגעת כוחות הכיבוי וההצלה, אלא גם להציל רכוש וחיי אדם.

ההבדל בין בית או משרד עם או בלי ציוד כיבוי אש הוא דרמטי. כאשר יש סביבנו את הציוד, אנחנו מרגישים בטוחים יותר ויכולים לישון בשקט בלילה. בכל הנוגע למשרד או למקום העבודה, יש גם סיבה לכך שהחוק מחייב הקצאת ציוד כיבוי וגילוי אש כתנאי לקבלת רישיון עסק. מטפים יכולים להציל אתכם ולכן בכל בית פרטי וגם בניין צריך להימצא מטף.

המילה האחרונה בתחום הכיבוי – אצלנו בבית ובעבודה

החדשות הטובות הן שיש התקדמות טכנולוגית מרחיקת לכת בתחום של ציוד כיבוי וגילוי אש. בזכותה, אנחנו יכולים כיום להשיג את הציוד המתקדם, האיכותי והמקצועי ביותר גם במחיר נוח ונגיש. זה כולל למשל כמה מאות שקלים בלבד על מטף קטן שאותו אפשר לשלב בבית, או אפילו עשרות שקלים על גלאי עשן ביתי. בכל הנוגע למשרד ולבתי עסק נהיה חייבים להשקיע במערכת מקצועית והיקפית יותר, אבל זו גם כן הוצאה מוכרת ומשתלמת.

בכל מקרה של דילמה או התלבטות, המומחים של קורש גילוי אש 2003 בע"מ ישמחו לעזור לך לקבל החלטות נכונות ובטוחות יותר. אנו נעמוד לרשותך בשלבים המוקדמים של בחירת הציוד ונסביר לך איזה מתאים לתקציב ולצרכים.

תפריט נגישות