חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הבדלים באופן הפעולה בין מטף לגלגלון כיבוי אש

מטף

גלגלון כיבוי אש ומטף שייכים לקטגוריה של ציוד כיבוי אולם הם פועלים בצורה שונה לחלוטין.
מטף הוא אמצעי לכיבוי אש המיועד לריסון ולכן הוא מהווה חלק מהגנה אקטיבית.
יש שני סוגים עיקריים של מטפים : מטף שמור בלחץ ומטף מחולל לחץ. בעת שימוש במטף, הכיבוי הוא תוצאה של פיזור חומר בשם פרופלנט. לעומת זאת, בעת שימוש בגלגלון מדובר על כיבוי המבוסס על פיזור וריסוס כמויות גדולות של מים בלחץ גבוה.

יש עוד כמה הבדלים עליהם ניתן לעמוד:

גלגלון נמצא לרוב בתוך ארון כיבוי אש המיוצר מפיברגלס. הארון מותקן בעסקים, חנויות, מפעלים,שטחים ציבוריים, מבנים ועוד. לעומת זאת, מטף הוא אמצעי ידני שניתן אפילו לשים בתוך הרכב או הסירה.
– העלות של גלגלון גבוהה בהרבה מהעלות של מטף ממוצע. הסיבה לכך היא שמטף נחשב אמצעי כיבוי בסיסיבלבד, לעומת גלגלון איתו ניתן לרסן שריפות גדולות.שעון לחץ– מטף משוכלל העומד בתווי התקן הנדרשים מכיל שעון לחץ. השעון הוא אינדיקציה לתקינות המטף ולחומר הנמצא בתוכו. מנגד, בגלגלון אין שעון מן הסוג הזה היות והשימוש הוא כאמור באמצעות ריסוס ופיזור מים בלבד.

איך יודעים איזה אמצעי כיבוי לבחור?

לקוחות ללא רקע מקצועי בענף כיבוי אש לא תמיד יודעים איזה אמצעי לבחור. ראשית, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהבין לעומק את המשמעות של ההבדלים בין מוצרי כיבוי שונים. אלו מוצרים שיכולים להציל חיים ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש, לציוד ועוד.

שנית, חשוב לקרוא היטב על המפרט הטכני של המוצר. גלגלון כיבוי אש או מטף לא חייבים לבוא אחד על חשבון השני. ניתן לשלב ביניהם במחיר הוגן ולהבטיח התאמה אידיאלית לרמת סיכון האש במקום.

תפריט נגישות