חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חשיבות חידוד נהלי בטיחות באש בזמן קורונה

בטיחות באש

קורונה, קורונה – באילו תחומים לא נגעת? הפכת את החיים שלנו על פיהם וגרמת לנו לנזקים כה מהותיים. בכלכלה, בבריאות, בחינוך ובעצם באילו תחומים לא… עוד משהו? גם בנושא של בטיחות מול אש היא מצליחה להשפיע. כיצד? התשובה פשוטה. כולנו נמצאים יותר זמן בבית ומחפשים רעיונות לבילוי בין כתלי הבית. ולא זאת בלבד – בקרב רבים הקורונה גרמה לכך שילדים ישהו שעות רבות בבית לבד. כן, מה לעשות שההורים יוצאים לעבוד במקומות העבודה החיוניים שלהם, ואילו הילדים שובתים מלימודים, שמשום מה הוחלט שהם אינם חיוניים מספיק. השהות הממושכת לבד בבית בהחלט עלולה להיות מסוכנת.

מה עושים כדי למנוע סכנות?

גם אם אנחנו ההורים לא בבית, אנחנו אחראיים על הילדים שלנו. ובאין מוסדות לימוד שמתפקדים באופן סדיר, אנחנו אלו שצריכים ללמד את הילד שלנו כל מה שחשוב לדעת. ומה שהכי חשוב זה לשמור על החיים ועל בטיחות באש. כי גם אם הימים ארוכים ומלאי שעמום אי אפשר לזלזל במה שחשוב. לכן לפני שנצא מהבית עלינו להנחות את הילד, ללמד אותו כללים בסיסיים, ולוודא כי הוא יודע מה מותר ומה אסור לעשות. גם אם ממש יתחשק לו להכין לעצמו חביתה, למשל.

הנחיות שכל ילד חייב לשמוע

יש מספר הנחיות שכל ילד בכל גיל חייב לשמוע אותן לגבי בטיחות באש וזהירות בנושא בטיחות אש. כמובן שהכללים הללו יותאמו על ידי ההורים לגיל הילדים. גם אם ההורים בבית על הילד ללמוד את ההנחיות הללו, ואם הם יוצאים מהבית – על אחת כמה וכמה.

  • אין לגשת למכשירי חשמל בידיים רטובות. זה כולל את הטוסטר הביתי או את המאוורר וכל מכשיר חשמלי קטן כגדול. כמו כן חובה לנעול נעליים לפני שמשתמשים במכשיר חשמלי. גם לגבי הפעלת קומקום חשמלי להרתחת המים יש לוודא כי הילד יודע למלא מים כנדרש. והוא לא עלול ללחוץ על כפתור ההפעלה כאשר הקנקן ריק ממים.
  • גם אם הילד גדול מספיק כדי להכין לעצמו אוכל, הוא חייב להיות מודע לסכנה של הדלקת אש בכיריים. הזכירו לו לכבות את האש וודאו כי הוא עשה זאת. אש דלוקה עלולה להיות מקור לסכנה. כמו כן עליו לדעת כי חובה להרחיק כל פריט וחפץ מאזור הכירה לפני הדלקת האש.
  • שעמום עלול להביא לרעיונות מסוכנים. כאלו שקשורים למים, לחשמל, לאש ועוד. שימו לב לעקוב ולוודא כי התופעות המסוכנות הללו אינן מתרחשות בין כתלי הבית שלכם. כי אמנם הקורונה מסוכנת ומפחידה אותנו, אבל אש מסוכנת ומזיקה, ואי אפשר להקל בכך ראש.
  • חשוב להנחות את הילד לפנות לקבל עזרת מבוגר בכל מקרה של בלבול, תהייה או סכנה. זה יכול להיות שכן קרוב או שיחת טלפון להורה. כי במקרים רבים עצה של מבוגר או כניסה של אדם מבוגר לבית יכולים להציל את המצב. לפתור את הבעיה ולמנוע סכנות מסוגים שונים.

התקינו גלאי עשן

אם אתם לא רגועים, ולמרות האזהרות אתם חוששים מכך שהילד שלכם נמצא לבד בבית, כדאי יהיה להתקין גלאי עשן. אין מדובר על מוצר יקר מאוד או על התקנה מסובכת. התחום מתפתח כיום מאוד, וניתן למצוא מוצרים מעולים שיעשו עבודה נהדרת. את גלאי העשן יש להתקין במקום גבוה בבית, כיוון שטבע העשן לעלות.

גלאי העשן יהיה מופקד על זיהוי מקור עשן = אש. כך שכל עוד הוא אינו מתריע אתם יכולים להיות רגועים שלא קרה דבר לא טוב בבית.

תפריט נגישות