חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מערכות כיבוי וגילוי אש נחוצות לבית

התקנה של מערכת גילוי וכיבוי אש מתבצעת על פי צורך ולעיתים גם בכפוף לדרישות החוק. מערכת זו היא סוג מסוים ומיוחד של מערכת בניין נפוצה ואפקטיבית. היא מותקנת בסוגים רבים של בניינים, בתים פרטיים, שטחים ציבוריים, משרדים, עסקים, חנויות, מפעלים, מחסנים ועוד. יחד עם זאת, כדאי להתמקד בתכונות של מערכות כיבוי אש לבית על מנת להבין אילו אמצעים נחוצים לצורך הצלת חיים ומניעת נזקים בלתי הפיכים לציוד ולרכוש. במידה ולא ניתן להקים מערכת גילוי אש ועשן במבנים ישנים, מומלץ להצייד תמיד במטפים לכיבוי אש בבית.

כיצד בוחרים מערכות כיבוי וגילוי אש?

ניתן לחלק את המערכות הנחוצות לבית לשלוש קטגוריות עיקריות:

  • מערכות גילוי אש ועשן – אלו מערכות המספקות התרעה מוקדמת בדבר שריפה בתוך הבית או בסביבתו. מערכות אלו נשענות על טכנולוגיה מתקדמת ויש להן יכולת ראויה לציון. בנוסף, שילוב של מערכות גילוי אש ועשן בתוך אמצעי התרעה מאפשר את הבאת דבר קיום השריפה לידיעת כוחות ההצלה.
  • מערכות אוטומטיות – אלו מערכות העוסקות בכיבוי אש. הן מתאימות עבור מבנים הנמצאים ברמת סיכון גבוהה וגם בבתים של בניינים משותפים. מערכות אוטומטיות לכיבוי אש כוללות ספרינקלרים ומערכות כיבוי בגז.
  • פינוי ושחרור עשן – גם מערכות פינוי ושחרור עשן חיוניות ונחוצות בבתים פרטיים. מערכות אלו מונעות הצטברות של עשן בתוך המבנה, הן מצמצמות את הפגיעה בבני אדם ומגדילות את סיכויי ההימלטות ממבנה בוער.

כפי שניתן לראות, יש היצע רחב של מערכות גילוי אש ולכן בעלי בתים פרטיים לא תמיד יודעים כיצד לקבל את ההחלטה הנכונה. אנחנו בחברת קורש גילוי אש עוסקים כבר עשרות שנים בתחום של שיווק מכשירים וציוד לכיבוי וגילוי אש. התייעצו עם כל אחד מהנציגים שלנו ושפרו את רמת הביטחון בבית באופן משמעותי.

תפריט נגישות