צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רכזת גילוי אש

 
 
אנשי מקצוע בתחום של כיבוי וגילוי אש מכירים היטב את המושג רכזת ומבינים את משמעותו במניעת שריפות ודליקות. רכזת גילוי אש מהווה למעשה את הבסיס של מערכות גילוי עשן. זהו התקן אלקטרוני המאפשר קלט ופלט של מידע ונתונים. רכזת גילוי אש מקבלת מידע מתוך סנסורים וגלאים המפוזרים במתחם, בודקת את תקינותם ומפעילה במידת הצורך ובאופן אוטומטי גם מערכות התרעה והגנה.
 
רכזת גילוי אש
 
ללא רכזת גילוי אש קשה מאוד לנצל את הפוטנציאל הקיים במערכות גילוי עשן. הרכזת היא חלק בלתי נפרד ממבנה המערכת ויש לה חשיבות גם בהפעלה שוטפת, בשגרה וכמובן במצבי חירום. ככל שהרכזת יעילה יותר, כך הנתונים שמגיעים מהגלאים יהיו אמינים ויאפשרו תגובה אפקטיבית.
 

סוגים של רכזת גילוי אש

 
יש שני סוגים בסיסיים של רכזת גילוי אש אותם חשוב להכיר:

  • רכזת איזורית – לקוחות פרטיים ובעלי בתים לא זקוקים לרכזת איזורית. ברכזת כזו מחולק המבנה לאיזורים ולכן היא מתייחסת בעיקר לבניינים משותפים, משרדים או מבנים מוסדיים. לאחר חלוקה של המבנה לאיזורים מאפשרת הרכזת לסמן באיזור איזור נתגלתה אש.
  • רכזת כתובתית – זו רכזת הפועלת באופן עקרוני על פי מודל אנלוגי. ברכזת כתובתית כל גלאי מקבל כתובת משלו וכך ניתן לאתר באופן מדויק את מיקום השריפה.

קשה לקבוע באופן חד משמעי איזה סוג של רכזת גילוי אש היא היעילה והטובה ביותר. המטרה של מערכת גילוי אש ועשן היא כמובן לתת התרעה מוקדמת בדבר שריפה, אולם המערכת תלויה במידה רבה ברכזת ובהתאמה שלה לתנאי הסביבה.

אנחנו בחברת קורש גילוי אש מייבאים ומשווקים מכשירים וציוד מתקדם בכל רחבי הארץ. התייעצו עם נציגינו ובואו לקבל הצעת מחיר משתלמת על רכזת גילוי אש.