צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מטפים

 
 
 
הידעתם? התקנת מטף כיבוי אש בבית ובעסק מצילה חיים!
 
חברת קורש גילוי אש מתאימה ומשווקת ציוד כיבוי וגילוי אש לכל סוגי הלקוחות. אם אתם לא מוכנים להתפשר על בטיחותכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי. ברשותנו ניסיון נרחב בתחום שיווק מוצרי כיבוי אש ונשמח להעמיד לשירותכם את ניסיוננו הרב.

להזמנות חייגו עוד היום למספר 03-5588233 כי על בטיחות לא מתפשרים!
 
 
 
סוגי מטפים
 
 
 
 

אילו סוגי מטפים קיימים?

 
  את סוגי מטפי האש ניתן לחלק למספר סוגים עיקריים המבוססים על החומר הקיים במטף והתאמתו לסוג הדליקות שאותו הוא מיועד לכבות. זאת, מאחר, ולמשל, דליקה הפורצת במערכת חשמל תצריך טיפול שונה מדליקה הפורצת במטבח הביתי או בסל הניירות במשרד.

  • מטפי כיבוי אש המכילים אבקה - מטפים אלה נמכרים במשקלים שנעים מקילוגרם בודד ועד ל-50 קילו, בהתאם לייעודם. אותה "אבקה" שהם מכילים היא אבקה ייעודית שתכונתה הבולטת היא כיבוי אש. מטפים כאלה מגלים יעילות רבה בכיבוי שריפות שמקורן בהתלקחות נוזלים דליקים, בדליקות שמן או גריז, בהתלקחות ציוד חשמל, או בשריפות שמקורן בעץ או בנייר. הם אינם מתאימים לשריפות הפורצות במערכות חשמל עדינות או במנועים שונים, ובשל הלכלוך והנזק שהם גורמים, לא ניתן להשתמש בהם בכיבוי שריפות בלוחות חשמל.
  • מטפי הלון / הלוקרבון / הלוטרון - מטפים מבוססים על גז המשמש לצורך כיבוי אש. משקל המטפים נע מחצי קילו ועד ל-12 קילוגרם, והם מתאימים במיוחד לשימוש הביתי, לרכב או לכיבוי דלקה בסמוך מאד לפריצתה. מאידך, הם אינם יעילים בכיבוי שריפות שמקורן בקצר חשמלי או בדלקה שמקורה בנוזלים מתלקחים.
   מטפי CO2 - מטפים המבוססים על פחמן דו חמצני מעובה או דו תחמוצת הפחמן דחוס. הם יעילים בכיבוי מרבית סוגי השריפות - שריפות דלק, שריפת מוצקים ואף התלקחות גז.
  • מטפי כיבוי אש קצף - הקצף יעיל, בעיקר, בכיבוי שריפות שמקורן בהתלקחויות נוזלים או מוצקים דליקים. בזמן פעולתו או חוצץ בין מקור השריפה הבוער לבין האוויר שבסביבה (חונק את האש) ובמקביל, אף מקרר את האזור. יעילותו העיקרית של מטף קצף, היא הכחדת הסיכון להתלקחות החוזרת, בעוד שחסרונותיו הגדולים הם איטיות פעולתו וסכנת המוליכות החשמלית שלו.
  • מטפים אוטומטיים - בניגוד למטפים האחרים המופעלים באמצעות המשתמש, מטפים אוטומטיים מופעלים (בדומה לספרינקלרים, למשל) באמצעות חיישן. מטפים כאלה מותקנים במקומות בהם קיימת סכנה ממשית לפריצת שריפה ואין בהם זרימת אוויר, כדוגמת ארונות חשמל מרכזיים וכד'.

  חשוב מאד להתאים את סוג המטף הנבחר לסוג סיכוני השריפה הקיימים, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. אם הינכם מתלבטים בין סוגי מטפים שונים והתאמתם לצרכיכם, נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם בייעוץ המקצועי הנדרש.

 

ייחודו של המטף

 
המבנה המיוחד של מטפי כיבוי אש מאפשר להם להיות זמינים ונוחים לשימוש במקרה חרום. הגוף של המכל עשוי פלדה ומצופה בחומר אפוקסי, ובתוכן מאוחסן חומר הכיבוי. על המכל מותקן ראש מיוחד העשוי מפליז בציפוי כרום. ראש זה כולל גם מד לחץ, שמאפשר תחזוקה יעילה של המתקנים הללו. מבנה ייחודי זה מגן עליו מפני פגעי מזג האוויר, ולכן ניתן להציבו גם בשטח הפתוח. עם זאת מדובר במתקנים קלי-משקל, ולכן כל אחד יכול להפעיל אותם, ללא מאמץ מיוחד.

התאמה נכונה של מטפים לצורכיכם המומחים של קורש גילוי אש מתאימים את ציוד כיבוי האש לצורכיכם הייחודים. כך למשל, פחמן דו חמצני מתאים במיוחד לכיבוי שריפות בחדרי חשמל ולכיבוי דלקות במנועים. לעומת זאת, מים וקצף, יעילים יותר לכיבוי שריפות של מוצקים ונוזלים. התאמה נכונה וספציפית לצורך הקיים, והתייחסות למקור השריפה הסביר ביותר, יכול לספק לכם מענה הולם בשעת חירום, ולמנוע פגיעה בגוף, בנפש וברכוש.
 
לקבלת פרטים נוספים – פנו אלינו עוד היום.